Cassidy's Story - 2. díl - Bar

8. května 2011 v 21:19 | (Nam)Eless |  Cassidy's StoryKonec minulého dílu:

Utíkala jsem, co nejrychleji jsem uměla a jak mi to tašky dovolovaly. Ani jednou jsem se neohlédla. I když mě běh vyčerpával, cítila jsem obrovskou úlevu…
2. díl - BarUtíkala jsem dál, než jsem kdy doběhla. Nevěděla jsem, kam běžím. Věděla jsem jen, že musím, co nejdále od Paula. Běžela jsem městem a přemýšlela. Co když mě budeš hledat? Což když to nahlásí na policii? Oni by mě našli a přivedli zpátky. I když mi už bylo osmnáct, byla jsem přesvědčená, že Paul by nějak zařídil, aby mě museli k němu přivést. Třeba by řekl, že mám falešnou občanku, nebo tak něco.
U obchodu se smíšeným zbožím jsem zpomalila. Vtom mě napadlo, co můžu udělat. Zastavila jsem a snažila jsem se popadnout dech.
Když jsem byla opět schopna klidně dýchat, vzala jsem za kliku a vešla do obchodu.
"Dobrý den," pozdravila jsem prodavačku.
"Dobrý den," odpověděla mladá prodavačka, "co pro vás mohu udělat?"
"Máte barvy na vlasy?" zeptala jsem se.
"Jistě," řekla a přešla k jednomu regálu, "tady si můžete vybrat."
Poděkovala jsem jí a přešla jsem k regálu s barvami. Popadla jsem první tmavší barvu, která mi padla pod ruku. Přistoupila jsem k pokladně a zaplatila. Při odchodu jsem si všimla, že tu mají veřejné toalety.
Otočila jsem se a vešla na "dámy". Přistoupila jsem k umyvadlu a umyla si obličej. Když jsem vyšla z toalet, už nebylo ani poznat, že jsem brečela. Rozmazaný make-up jsem umyla a černé brýle zakrývaly oteklé oči.
Bloudila jsem městem, aniž bych věděla, kam jdu. Neustále jsem se rozhlížela, lekala jsem se každého kolemjdoucího - všichni mi připadali jako Paul.
Asi po půl hodině jsem před sebou uviděla bar.
Před barem stála cedule s nápisem: Dnes po půlnoci drinky zdarma. No proč ne, řekla jsem si a vešla jsem dovnitř. Prošla jsem chodbou a přivolala výtah. Navzdory mému očekávání se výtah nepohnul nahoru, nýbrž dolů. Výtah se mnou nejdřív zastavil v šatně, kde jsem si nechala věci a poté jsem jela ještě o patro níž. Konečně jsem se octla v baru, kde hrála nahlas hudba.
Usedla jsem k baru.
"Dobrý den, co to bude, madam?" zeptal se barman.
"No já nevím, cokoliv," odpověděla jsem mu s úsměvem.
"Co třeba Kouzlo lásky?" nabídl mi barman jeden z drinků
"To zní dobře," přikývla jsem, aniž bych vnímala, co říkal.
Zatímco barman míchal drink, rozhlédla jsem se kolem. Všichni byli úplně namol, no co taky čekat, když dáte drinky zadarmo, že?
Kromě mě a lidí sedících u baru, byli všichni ostatní na nohách. Někteří hráli šipky, ale většina tančila nebo se alespoň kymácela v rytmu.
Barman mi podal pití a já poděkovala.
Dala jsem si poté ještě nejmíň tři drinky - byly moc dobré.
Po čase jsem si vzpomněla na barvu v mé kapse. V alkoholovém opojení jsem se domotala na toalety a přistoupila k umyvadlu. Rozbalila jsem barvu, rozpustila si vlasy a namočila jsem je v umyvadle. Několikrát jsem se praštila o kohoutek, ale nakonec se mi to podařilo.
Byla jsem rozcuchaná a neměla jsem si vlasy čím usušit. Ale to mi bylo úplně jedno. Vyšla jsem ven a došla jsem si pro další drink. Nikdo se za mnou neohlížel. Polovina z nich, měla největší práci s udržením se na nohách a holka s mokrými vlasy se vůbec nezajímala. Ani barmanovi to nepřišlo divné, asi byl na podivnosti zvyklý. Naléval mi jednoho panáka za druhým a já poslušně pila.
V jednu chvíli jsem vyskočila od baru a šla tancovat. Jeden z opilců dokonce hrál na kytaru, ale přes hlasitou hudbu ho stejně nebylo slyšet. Když spustila má nejoblíbenější písnička, vyskočila jsem na stolek a rozjela jsem to.
Pila jsem a tančila, dokud jsem neusnula na pohovce.
Pokračování příště...
• Jak se vám díl líbil? Byl takový klidnější, nic moc se nedělo... Pokusím se do dalšího dílu nacpat něco více akčního :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 vvvv vvvv | 13. května 2011 v 18:46 | Reagovat

Super! :-)

2 DomiQe DomiQe | Web | 14. května 2011 v 16:10 | Reagovat

Nádhera! :-)

3 Miracle Miracle | Web | 24. května 2011 v 9:10 | Reagovat

Líbí se mi, jak si hraješ s detaily. Že jsi ji nedala dokonale upravený účes, bylo by to hodně nelogické a nereálné. A Cass barva přistane :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama